Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Stowarzyszenie
na rzecz rozwoju ZSP w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej
„WARTO”
Stowarzyszenie WARTO realizuje w 2013 roku, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, kolejny projekt:

 

Stowarzyszenie WARTO wraz z ZSP Śrem realizuje projekt współfinansowany przez Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego

  

Młodzież na tropach przeszłości...

Młodzież na tropach przeszłości - gry miejskie w Śremie, Koźminie i Gostyniu śladami powstańców wielkopolskich. Pod takim tytułem w 2013 roku Stowarzyszenie WARTO wraz z młodzieżą Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wlkp. i Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu  zrealizowało projekt inicjujący obchody 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Jest to kolejny projekt współfinansowany przez Samorząd   Województwa Wielkopolskiego. Tym razem  Stowarzyszenie przygotowało projekt w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie przedsięwzięć mających na celu upowszechnienie wiedzy na temat Wielkopolski poprzez edukację regionalną dzieci i młodzieży”.

Realizując projekt, młodzież z trzech szkół wzięła udział w  świetnie przygotowanych grach miejskich w poszczególnych miastach:

Śremie - 17 września,

Gostyniu - 21 września,

Koźminie - 30 września.

Jako kolejny etap projektu uczniowie zwiedzili muzea Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i Lusowie, przybliżyli postaci powstańców oraz przeprowadzili debaty na temat powstania wielkopolskiego. Te ostatnie odbyły się w auli ZSP 17 października br., a obserwatorami byli zaproszeni goście, wśród nich: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Wioleta Jastrząbek, gospodarz obiektu - dyrektor ZSP Wisława Frydryszak, dyrektor  Biblioteki Publicznej w Śremie Jerzy Kondras i oraz członkowie  Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej Jerzy Naskręt i Henryka Socha. Szkoły otrzymały zestawy książek o powstaniu, które służyły uczniom do przygotowania się do wystąpień.

Efektem kilkumiesięcznego przedsięwzięcia są wielostronicowe albumy zawierające raport z kolejnych etapów projektu,  łączące wiedzę o regionie z wiedzą historyczną, które służyć będą w  szkołach kolejnym grupom młodzieży w przybliżaniu wiedzy o patronie.

Zadaniem projektu było kształtowanie wśród młodzieży szacunku do historii regionalnej i umacnianie ich tożsamości regionalnej. Podstawową umiejętnością, niezbędną we współczesnym świecie jest współpraca w grupie, kreatywne myślenie, korzystanie z  multimediów. Sposób realizacji projektu służył rozwijaniu tych umiejętności.

Koordynatorem projektu ze strony Stowarzyszenia WARTO była Anna Pelińska-Koprucka  a koordynatorami szkolnymi:

Beata Sarnowska- Czajka – ZSP Śrem

Anita Woźniak -  ZSZ Gostyń

Anna Lisek – LO Koźmin Wlkp.

Podsumowując projekt, prezes Stowarzyszenia Aleksandra Jaskuła podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację zadań, wręczyła dyplomy oraz symboliczne rozetki i krzyże powstańcze. Te ostatnie przygotowano na warsztatach szkolnych ZSP Śrem.

 


01. uczestnicy projektu.jpg

02. Inauguracja projektu- 17.09.2013.JPG

03. gra w Śremie - 19.09.2013.jpg

04. gra w Gostyniu- 21.09.2013.

05. gra w Koźminie - 30.09.2013.

06. muzeum Lusowo.

07 muzeum Lusowo.

08. muzeum Poznań.

09. posiłek po długim dniu.

10. Sesja popularno-naukowa na temat powstaniawielkopolskiego.

11.uczestnicy debaty i goście.

12. debata LO Koźmin- ZSZ Gostyń.

13. debata ZSP Śrem- LO Koźmin.

14. plakaty uczestników.

15. Zakończenie projektu.
*********************************************************************

Stowarzyszenie
na rzecz rozwoju ZSP
oraz zwiększenia aktywności lokalnej
„WARTO”


Dwie niepodległości 1918-1989, śladami powstańców wielkopolskich i ich potomków”

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej WARTO wraz z Zespołem Szkół Politechnicznych zrealizowało projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zatytułowany ”Dwie niepodległości 1918-1989, śladami powstańców wielkopolskich i ich potomków”. W ramach projektu zaproszono do współpracy kilka wielkopolskich szkół, których patronem są również powstańcy wielkopolscy. Włączyły się : I Liceum Ogólnokształcące z Koźmina Wlkp, Zespół Szkół Zawodowych z Gostynia, Zespół Szkół Zawodowych z Września oraz Liceum Ogólnokształcące z Wągrowca wraz z Oddziałem PTTK Wągrowiec.

1 czerwca 2010 r. miała miejsca pierwsza część przedsięwzięcia - rajd. Łącznie 6 grup wyjechało w trasy: 4 autokarowe, 1 piesza i 1 rowerowa. Cztery grupy uczniów udały się autokarami do miejscowości: Koźmin, Wągrowiec, Września i Gostyń, w których nauczyciele wraz z uczniami z tamtejszych szkół prezentowali swoją okolicę. Po wzajemnej prezentacji szkół, w programie były spotkania z lokalnymi władzami, wędrówki do miejsc poświęconych pamięci powstańców wlkp, regionalne muzea i izby pamięci, a także miejsca atrakcyjne krajoznawczo oraz sukcesy regionu ostatnich lat. Niezależnie od wycieczek autokarowych, kolejne grupy zwiedzały Śrem, Poznań z Muzeum Powstania Wlkp. oraz wyjechały na rajd rowerowy w kierunku Czerwonej Wsi. W miejscach pamięci delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze oddając część pamięci powstańcom wielkopolskim.

Kilkugodzinne wędrówki, w których łącznie wzięło udział ponad 240 uczestników były bardzo cenne pod względem dydaktycznym, krajoznawczym, turystycznym i wychowawczym. Uczniowie pilnie obserwowali, notowali, wykonywali zdjęcia. Efektem zwiedzania była wystawa fotograficzna i prezentacje multimedialne pogłębiające wiedzę na temat powstania wielkopolskiego i losów powstańców oraz ukazanie osiągnięć Wielkopolski w kontekście zmian, jakie zaszły po 1989 r. i po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Prezentacje i wystawę przygotowano na 18 czerwca, uświetniając tym zakończenie nauki klas zasadniczych. W tym dniu do Zespołu Szkół Politechnicznych zaproszono delegacje szkół, które przygotowały wycieczki.

Projekt przygotowali członkowie Stowarzyszenia WARTO: Aleksandra Jaskuła, Beata Sarnowska - Czajka i Jacek Stawiński, a w jego realizację włączyli się inni członkowie Stowarzysszenia, nauczyciele ZSP Śrem i innych szkół uczestniczących w projekcie, przewodnicy PTTK , łącznie ponad 30 osób


Rys 1: Czerwona Wies.jpg
Rys 1: Czerwona Wieś.jpg
Rys 2: Gostyn klasztor.jpg
Rys 2: Gostyń klasztor.jpg
Rys 3: Gostyń ZSZ.JPG
Rys 3: Gostyń ZSZ.JPG
Rys 4: Koźmin LO.jpg
Rys 4: Koźmin LO.jpg
Rys 5: Kozmin-spotkanie  w szkole.jpg
Rys 5: Koźmin-spotkanie w szkole.jpg
Rys 6: Wagrowiec.jpg
Rys 6: Wagrowiec.jpg
Rys 7: Września.jpg
Rys 7: Września.jpg
Rys 8: Wyjazd ze szkoły.jpg
Rys 8: Wyjazd ze szkoły.jpg
Rys 9: wystawa po rajdzie.jpg
Rys 9: wystawa po rajdzie.jpg


***************************************************

Stowarzyszenie
na rzecz rozwoju ZSP w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej
„WARTO”
Od sejmiku średzkiego do parlamentu wolnej Polski

Od sejmiku średzkiego do parlamentu wolnej Polski

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej WARTO wraz z Zespołem Szkół Politechnicznych, jako partnerem strategicznym, zrealizowało projekt współfinansowany przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach projektów edukacyjnych z zakresu edukacji i nauki. Do udziału zaproszone zostały szkoły, z którymi realizowana jest współpraca od 2010 roku: I Liceum Ogólnokształcące z Koźmina Wlkp., Zespół Szkół Zawodowych z Gostynia oraz po raz pierwszy Zespół Szkół Rolniczych ze Środy Wlkp.

Celem projektu było rozwijanie postaw obywatelskich i pokazanie młodzieży jej wpływu na władzę, kształtowanie wśród młodzieży szacunku dla prawa i uświadomieniu jej siły każdego głosu.

Projekt przygotowywany był od maja. Opracowano niezbędne elementy takie jak: scenografia do obrad sejmu, akcesoria do gry, regulamin konkursu, przygotowano tablice do inscenizacji, zakupiono nagrody oraz promowano realizacje projektu na stronie www stowarzyszenia, a w późniejszym  czasie szczegóły projektu, w formie papierowej, rozesłano do szkół.

 

cześć I - 4 października 2011 r. - ŚREM

Na terenie Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie odbyło się spotkanie wszystkich uczestników projektu, na które przybyli również zaproszenie goście:

-          Starosta  Śremski Pan Piotr Ruta,

-          Wicestarosta Pan Daniel Cicharski,

-          Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu  i Promocji Pani Wioleta Jastrząbek,

-          Dyrektor śremskiej biblioteki publicznej Pan Jerzy Kondras,

-          Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej Pan Jerzy Naskręt,

-          Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie śremskich szkół ponadgimnazjalnych,

-          uczniowie  i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół uczestniczących w projekcie.

Na otwarcie spotkania koordynator projektu Pani Anna Pelińska-Koprucka przybliżyła krótko cele i przebieg projektu. Głos zabrał również starosta śremski Pan Piotr Ruta, który  w kontekście problematyki projektu opowiedział o roli zbliżających się wyborów.

Następnie w ciekawej scenerii, kilkumetrowej średzkiej fary, zrealizowano najistotniejsze elementy projektu.

Były to:

a)      SYMULACJA OBRAD SEJMIKU ŚREDZKIEGO.  uczestnicy projektu - uczniowie z ZSP w Śremie,  w strojach z epoki, przygotowali kilka scen z obrad sejmów polskich od wieku XIV, przez dwudziestolecie międzywojenne, po czasy współczesne, przybliżając ówczesne problemy Polski.

b)      KONKURS. W konkursie-teście wzięło udział po 5 reprezentantów z  czterech uczestniczących szkół. Poziom był wysoki i wyrównany.

Zwycięzcom konkursu nagrody  i dyplomy wręczali: Starosta Śremski Piotr Ruta i Prezes Stowarzyszenia Aleksandra Jaskuła. Najlepsi w konkursie otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody MP4 i zegarki. Byli to:

I-Martyna Ignaszak (LO Koźmin),

II- Dominika Czubak (LO Koźmin),

III- Rafał Wesołek (ZSZ Gostyń) i Katarzyna Kruk (ZSZ Gostyń),

IV- Adam Szmania (ZSP Śrem) i Przemysław Szyszka (LO Koźmin),

Wszyscy pozostali uczestnicy  również otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

c)      PRZESTRZENNA GRA DYDAKTYCZNA.  Gra zainteresowała wszystkich chętnych. Jej uczestnicy rozwiązywali  różnorodne zadania o tematyce polskiego parlamentaryzmu, usytuowane na tablicach  i stolikach w sali gimnastycznej. Kilkudziesięciu uczniów pokonywało kolejne elementy gry, by na koniec otrzymać certyfikat świadczący o wysokiej wiedzy z zakresu parlamentaryzmu.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów ZSP w Śremie.

 

cześć II - 7 października 2011r. - WARSZAWA

 

Kolejnym elementem projektu była wycieczka do polskiego parlamentu. Wczesnym rankiem (5.15) 7  października 2011 r. autokar  wyruszył ze Śremu, skąd zabrał uczestników wycieczki z ZSP w Śremie i ZSR ze Środy Wlkp. Jeszcze w Gostyniu dołączyli kolejni uczestnicy  z Gostynia. Długa droga minęła w  nawiązywaniu kontaktów między uczniami z różnych szkół.  Pierwszym, głównym celem wyjazdu był polski parlament. Po regulaminowej kontroli, po sejmie oprowadziła grupę Pani przewodnik Aleksandra Lisiecka. Ciekawie opowiedziała o  historii budynku, pracy parlamentarzystów, miejscach pamięci znajdujących się w parlamencie oraz o  ciekawostkach  z życia polskiego parlamentu. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem słuchali, ale też potrafili odpowiedzieć na pytania zadawane przez prowadzącą.

Po zrealizowaniu najważniejszej części wycieczki i pamiątkowej fotografii, udano się do pobliskich Łazienek.  Świeże powietrze i spacer  rozbudziły apetyty, stąd kolejnym punktem wycieczki był obiad, a potem słodycze na deser.

W drodze  powrotnej można było z autokaru podziwiać  Warszawę: ZAMEK KRÓLEWSKI, STADION NARODOWY, ODRESTAUROWANY NOWY ŚWIAT  oraz inne zakątki stolicy.

Głównymi realizatorami projektu byli: Anna Pelińska–Koprucka, Beata Sarnowska-Czajka oraz Aleksandra Jaskuła. Do przygotowania  poszczególnych elementów włączyło się wiele innych osób, dzięki pracy których wszystkie elementy były bardzo dobrze wykonane i sprawnie przebiegła ich realizacja.

 

Realizacja wybranych elementów projektu w ZSP Śrem w scenografii średzkiej Fary.
Foto 1
Założenia projektu prezentuje koordynator Anna Pelińska-Koprucka.
Foto 2
Starosta  śremki Piotr Ruta  podkreśla znaczenie  parlamentaryzmu w Polsce i zbliżającychy się wyborów.
Foto 3
Sceny z obrad sejmu polskiego z XVIII wieku.
Foto 4
Sceny z obrad sejmu polskiego z  okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Foto 5
Uczestnicy projektu: ZSP Śrem, ZSZ Gostyń, LO Koźmin Wlkp. ZSR Środa Wlkp.
Foto 6
Konkurs wiedzy o parlamentaryźmie.
Foto 7
Uczestnicy gry dydaktycznej przy planszy z zadaniami.
Foto 8
Zwycięzcom konkursu nagrody wręczają: starosta P. Ruta i prezes A. Jaskuła.
Foto 9
Uczestnicy i realizatorzy konkursu wraz ze starostą śremskim.
Foto 10
Wykład o pracy polskiego parlamentu w sali sejmowej.
Foto 11
W Parlamencie, przy tablicy poświęconej tragedii smoleńskiej.
Foto 12
Warszawa, zwiedzanie  budynku Sejmu.
Foto 13
W Warszawie, przed budynkiem parlamentu.
Foto 14
Warszawskie Łazienki.
Foto 15
Warszawskie Łazienki - czas wracać.
Foto 16
**********************************************************
Stowarzyszenie
na rzecz rozwoju ZSP w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej
„WARTO”
Stowarzyszenie WARTO realizuje w 2013 roku, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, kolejny projekt:

 

Stowarzyszenie WARTO realizuje w 2013 roku, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, kolejny projekt:

”Młodzież na tropach przeszłości” - gry miejskie w Śremie, Koźminie i Gostyniu śladami powstańców wielkopolskich w 95 rocznicę wybuchu.

Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o Wielkopolsce, szczególnie jej historii najnowszej związanej z patronem zaangażowanych w projekt szkół, co istotne jest w kontekście nowej podstawy programowej. Zadaniem projektu jest kształtowanie wśród młodzieży szacunku do historii regionalnej i umacnianie ich tożsamości regionalnej. Młodzi ludzie potrzebują pozytywnych wzorców i bohaterów, których wpływ jest nie do przecenienia, szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym młodzież ma kłopot z określeniem rzeczy wartościowych i istotnych dla ich funkcjonowania w państwie i małej ojczyźnie. Nie zawsze znają i czują związek z regionem, w którym wyrastają, dlatego ważne jest wzbudzanie w nich poczucia dumy z ich małej ojczyzny.
Realizacja projektu będzie formą obchodów 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Podstawową umiejętnością,niezbędną we współczesnym świecie jest współpraca w grupie, kreatywne myślenie,korzystanie z multimediów. Sposób realizacji projektu służy rozwijaniu tych umiejętności. Młodzież z trzech szkół stworzy przewodniki-albumy łączące wiedzę o regionie z wiedzą historyczną, które w następnych miesiącach i latach ich młodsi koledzy będą mogli wykorzystać.
Do projektu zaproszone zostały trzy szkoły noszące imię Powstańców Wielkopolskich: Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie,Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Liceum Ogólnokształcące w Koźminie Wlkp.
Zaplanowane działania projektowe są wieloetapowe. Młodzież - uczniowie z poszczególnych szkół, pod kierunkiem nauczycieli historii, przygotuje  materiały do przeprowadzenia gier miejskich w Śremie, Koźminie i Gostyniu. Następnie, we wrześniu i październiku,  uczniowie wezmą udział w grach miejskich w każdym z tych miast. Kolejnym etapem będą warsztaty historyczne mające na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o powstaniu wielkopolskim, zapoznanie jej z przebiegiem wydarzeń z grudnia 1918 i stycznia 1919 oraz przybliżenie wiedzy o bohaterach powstania wielkopolskiego. Ostatnim etapem projektu będzie wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu lub w Lusowie. Natomiast efektem finalnym działań będzie album o miejscach pamięci w Śremie, Gostyniu i Koźminie oraz materiały multimedialne przygotowane przez uczniów, które zostaną przekazane do bibliotek szkół uczestniczących.
Projekt przygotowali członkowie stowarzyszenia: Anna Pelińska - Koprucka, Beata Sarnowska – Czajka i Aleksandra Jaskuła.


**********************************************************

Stowarzyszenie
na rzecz rozwoju ZSP w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej
„WARTO”

Od sejmiku średzkiego do parlamentu wolnej Polski edycja 2

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie oraz zwiększenia aktywności społeczności lokalnej WARTO zrealizowało projekt współfinansowany przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach projektów edukacyjnych z zakresu edukacji i nauki. Do udziału zaproszono szkoły:

·         Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie

·         Gimnazjum w Kórniku

·         Gimnazjum w Zaniemyślu.

       Celem projektu było rozwijanie postaw obywatelskich i pokazanie młodzieży jej wpływu na władzę, kształtowanie wśród młodzieży szacunku dla prawa i uświadomieniu jej siły każdego głosu. Skierowany był do młodzieży w wieku 14-17 lat, która będzie pełnoletnia i uprawniona do wzięcia udziału w następnych wyborach parlamentarnych.

Projekt miał kilka form realizacji: konkurs, gra dydaktyczna, przedstawienie scen z obrad polskiego sejmu z różnych okresów funkcjonowania polskiego sejmu, a na finał dla najlepszych uczestników projektu wyjazd do Warszawy i zwiedzanie budynku sejmu.

We wszystkich etapach w przygotowanie włączani byli uczniowie ze szkół pod kierunkiem koordynatora z danej szkoły.

cześć I - 3 czerwca 2015 r. – ZSP ŚREM

 

Dzień rozpoczął się od konkursu,  w którym wzięło udział 60 uczestników,  po 20 z  każdej ze szkół. W trakcie, gdy oceniano prace konkursowe, w auli Zespołu Szkół Politechnicznych odbyło się spotkanie inaugurujące projekt. Poza uczestnikami  i realizatorami projektu, zaproszeni zostali na nie:

-         Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

-         Starosta  Śremski Pan Zenon Jans

-         Wicestarosta Pana Janusz Przywara

-         Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu  i Promocji -Pani Wioleta Jastrząbek,

-         Dyrektor Muzeum Śremskiego Pan Kądziela oraz Barbara Jans

-         Dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie: Wisława Frydryszak, Marzena Dominiak i Małgorzata Fertała.

 

Koordynator projektu Pani Beata Sarnowska – Czajka powitała gości. Prezes Stowarzyszenia Aleksandra Jaskuła  przybliżyła obecnym cele projektu dodając, że jego realizacja możliwa jest dzięki współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Następnie w ciekawej scenerii, kilkumetrowej średzkiej fary, uczestnicy projektu - uczniowie z ZSP Śrem,  w strojach z epoki, przedstawili kilka scen z obrad sejmów polskich od wieku IX, przez dwudziestolecie międzywojenne, po czasy współczesne, przybliżając ówczesne problemy Polski.

Po krótkiej przerwie uczestnicy projektu, podzieleni w zespoły dwuosobowe przystąpili do gry. Gra zainteresowała wszystkich chętnych. Jej uczestnicy rozwiązywali  różnorodne zadania o tematyce polskiego parlamentaryzmu, usytuowane na tablicach  i stolikach w różnych salach szkoły. Kilkudziesięciu uczniów pokonywało kolejne elementy gry, by na koniec otrzymać certyfikat świadczący o wysokiej wiedzy z zakresu parlamentaryzmu.

Po kilku godzinach pracy na zmęczonych uczestników czekał poczęstunek, a po nim podsumowanie konkursu czyli ogłoszenie wyników – listy uczestników wyjazdu do Warszawy oraz wręczenie drobnych upominków.

 

cześć II – 15 czerwca 2015r. - WARSZAWA

 

Kolejnym elementem projektu była wycieczka do polskiego parlamentu.  Długi dzień rozpoczął się już o 4 rano, gdy autokar  zabrał uczestników wycieczki .

Pierwszym, głównym celem wyjazdu był budynek przy ul. Wiejskiej. Po regulaminowej kontroli, po sejmie oprowadziła grupę Pani przewodnik. Ciekawie opowiedziała o  historii budynku, pracy parlamentarzystów,  miejscach pamięci znajdujących się w parlamencie oraz o  ciekawostkach  z pracy w tym budynku. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem słuchali, ale też potrafili odpowiedzieć na pytania zadawane przez prowadzącą.

Po zrealizowaniu najważniejszej części wycieczki i pamiątkowej fotografii, udano się na zwiedzanie Warszawy.  Zmęczeni, pełni wrażeń i wiedzy, późnym wieczorem powrócili  do domu.

 

Realizatorami z poszczególnych szkół byli:

Beata Sarnowska - Czajka – koordynator  ze strony stowarzyszenia

Anna Pelińska - Koprucka, Ewelina Lewandowska -  ZSP Śrem

Magdalena Wytrzyszczak – Gimnazjum w Kórniku

Danuta Brzezińska- Gimnazjum w Zaniemyślu

 

Rys 1: 15a. przed budynkiem sejmu.jpg [98152 bajtów]
Foto 1
Rys 2: 15b w sejmie 7.JPG [335947 bajtów]
Foto 2
Rys 3: 15c w sejmie 8.JPG [348606 bajtów]
Foto 3
Rys 4: 15d w sejmie 3.jpg [78779 bajtów]
Foto 4
Rys 5: 15e w sejmie 5.jpg [110243 bajtów]
Foto 5
Rys 6: 15f.Warszawa - w sejmie4.JPG [456419 bajtów]
Foto 6
Rys 7: 15g w sejmie 6.jpg [108171 bajtów]
Foto 7
Rys 8: 15h zwiedzanie 9.JPG [446669 bajtów]
Foto 8
Rys 9: 15i w sejmie.jpg [109333 bajtów]
Foto 9
Rys 10: 15j zwiedzanie Warszawy.jpg [71794 bajtów]
Foto 10
Rys 11: 15k  zwiedzanie.JPG [437324 bajtów]
Foto 11
Rys 12: 15l. zwiedzanie.jpg [62835 bajtów]
Foto 12
Rys 13: 3a. Inauguracja projektu uczestnicy  i goście.JPG [689173 bajtów]
Foto 13
Rys 14: 3b  na auli inauguracja.JPG [710772 bajtów]
Foto 14
Rys 15: 3c konkurs.jpg [106391 bajtów]
Foto 15
Rys 16: 3d. konkurs.JPG [646151 bajtów]
Foto 16
Rys 17: 3e inauguracja.JPG [628236 bajtów]
Foto 17
Rys 18: 3f. przedstawienie- symulacja historycznych_obrad sejmu.JPG [990017 bajtów]
Foto 18
Rys 19: 3g. kolejna inscenizacja.JPG [762717 bajtów]
Foto 19
Rys 20: 3h.gra historyczna.JPG [694779 bajtów]
Foto 20
Rys 21: 3i gra.JPG [671091 bajtów]
Foto 21
Rys 22: 3j. najlepsi ZSP Śrem.JPG [702111 bajtów]
Foto 22
Rys 23: 3k gimnazjum  Kórnik.JPG [568309 bajtów]
Foto 23
Rys 24: 3l najlepsi z grupy gimnazjum Zaniemyśl.JPG [748909 bajtów]
foto 24